Arg! Polon har fått parkeringsskada, ingen lapp!

Polon är fortfarande Svart och blank men dammet börjar synas lite smått trots att det bara var ett par dagar sedan jag tvättade av bilen.

Polo Gti Första Repan stötfångare

Tyvärr är det inte bara damm jag såg idag, någon hade repat bilen och lämnat en lång vit repa på höger bakstötfångare.

Första Repan (1)

Vad orsakar denna typ av ful repa utan att ge andra skador undrar jag? Varför lämnar man ingen lapp om man råkat backa på en annan bil eller är det någon som inte märkt?

Tråkigt är det i alla fall tycker jag! :(

Om någon lackeringsfirma/bilrekondare i norra Stockholm läser detta kan jag skriva ett inlägg om ert företag mot att ni hjälper mig att polera bort repan?

Ett sista slutord innan du surfar vidare!

Om du hade nytta av eller bara gillade att läsa ovan artikel, dela gärna länken hit med dina vänner eller på någon kul social plattform!

I #BloggArkivet och #KommentarsArkivet hittar du ALLA inlägg sorterade under kategorier samt kommentarer som läsare lämnat.

Missa inga nya inlägg, följ bloggen via facebook eller varför inte kolla in Instagram där du hittar massa hojvideos.

0 Besökare har kommenterat :