En sprillans ny, svart, 4-dörrars, slank svepande sedan parkerade vi bredvid och lämnade säkert 1,5 meter till av respekt :)

Vansinnigt snygg tyckte jag (har tänkt prova lite bilar snart av detta märket..) och inte ett dammkorn låg på bilen men vad är det för bil?
Vem lämnar rätt svar som kommentar först?!
Ett sista slutord innan du surfar vidare!
Om du hade nytta av eller bara gillade att läsa ovan artikel, dela gärna länken hit med dina vänner eller på någon kul social plattform!
I #BloggArkivet och #KommentarsArkivet hittar du ALLA inlägg sorterade under kategorier samt kommentarer som läsare lämnat.
Missa inga nya inlägg, följ bloggen via facebook eller varför inte kolla in Instagram där du hittar massa hojvideos.
... och detta är en Audi A5 Sportback. Sjukt fin modell, A5. Har själv flera gånger funderat på om inte en Sportback hade kunnat funka som familjebil ändå, men svaret är dessvärre absolut inte.
Nu har det ju börjat synas en hel del A7 Sportback på vägarna också, och den är så fantastiskt fin att jag blir knäsvag. Men kostar därefter också, förstås.
Du kan dina kärror Danni - visst är detta en A5 2.0 TFSI.
A7:an har jag också spottat (inte spottat på) ett par gånger på vägarna men jag förerar nog A5:ans mått bättre, inte för att A7:an är ful, bara något för stor för min bilsmak :)