Fredag igen! Visst går dagarna fortare nu när det blivit lite varmt?
Ok, inget kallprat om väder.. jag förstår, pang på rödbetan bara och denna fredag kör vi en gamling igen och jag hoppas den är lite svår!

En kompressormatad Chrysler V8 på 5,9 sitter det i alla fall under huven på denna bil men vad är nu detta jag grävt fram?
Ett sista slutord innan du surfar vidare!
Om du hade nytta av eller bara gillade att läsa ovan artikel, dela gärna länken hit med dina vänner eller på någon kul social plattform!
I #BloggArkivet och #KommentarsArkivet hittar du ALLA inlägg sorterade under kategorier samt kommentarer som läsare lämnat.
Missa inga nya inlägg, följ bloggen via facebook eller varför inte kolla in Instagram där du hittar massa hojvideos.
En Bristol. Modellen är jag osäker på
Ja, en Bristol är det, men som sagt var, inte heller en susning om modellen... Det roliga med Bristols är deras placering av reservhjulet i framskärmen, man ser ju luckan till det på bilden :)
Bara att kunna sätta Bristol imponerande!
Ni är bara för grymma på detta!
Det är en Bristol Beaufighter (ja det finns även ett flygplan från ww2 med det namnet).
Yes stämmer! 2 av 2 rätt!