Kämparglöd i Oktoberkallt GoGrilla Cup

Idag har vi häckat i härliga Hägersten där GoGrilla Cup spelades. I ottan var det minusgrader men när jag och de mindre två boysen anslöt vid lunch så hade all kämparglöd tinat upp området lite..

GoGrilla-Cup-2013-10-20-Hägersten

Tre raka vinster blev det för vår del men vem räknar sånt.. :)

Höstbild-Gammal-Ny-Polo

Hägersten är en riktig Stockholmsförort med t-bana, trevåningshus och massa smala vägar där bilarna som inte har hyrt parkeringsplats får stå parkerade som pärlband utmed gatorna..

Oj, råkade det står en sån där bil framför oss :)

Ett sista slutord innan du surfar vidare!

Om du hade nytta av eller bara gillade att läsa ovan artikel, dela gärna länken hit med dina vänner eller på någon kul social plattform!

I #BloggArkivet och #KommentarsArkivet hittar du ALLA inlägg sorterade under kategorier samt kommentarer som läsare lämnat.

Missa inga nya inlägg, följ bloggen via facebook eller varför inte kolla in Instagram där du hittar massa hojvideos.

0 Besökare har kommenterat :