Scania 8Motion?

Idag är det studieresa till Scania som står på förmiddagens schema och för ett par dagar sedan gick Volkswagens köpbud i genom så i framtiden kanske Scanias stora 8-hjuliga-all-wheel-drive lastbilar får tillägget 8Motion? :)

Hej-Scania-16-Maj

Återkommer till själva besöket när tummen lossnat, brukar inte ta så värst långt tid när nya roliga foton ligger och bränner i kameran.

Så ha en riktigt bra Fredag och förresten, vad ska du göra idag?

Ett sista slutord innan du surfar vidare!

Om du hade nytta av eller bara gillade att läsa ovan artikel, dela gärna länken hit med dina vänner eller på någon kul social plattform!

I #BloggArkivet och #KommentarsArkivet hittar du ALLA inlägg sorterade under kategorier samt kommentarer som läsare lämnat.

Missa inga nya inlägg, följ bloggen via facebook eller varför inte kolla in Instagram där du hittar massa hojvideos.

3 Besökare har kommenterat :
jessica jess.sndbrg@gmail.com sa...

Kul ! Jag och barnen åkte till Kavli!!! Det var grymt kul (och gott)!!! http://familjensundberg.se/blog/hej-industrin

FixarFarsan sa...

Ni åt bra mycket mer "gott" än vi gjorde fast jag klagar inte, vi hade också en toppendag med bl.a. korvgrillning ute i solen.

FixarFarsan sa...

Bilen i skogen var dock inte en 8Motion.. men gick galet ändå!