Testar Bud - Limited Edition

Fick denna lyxiga Budweiser när jag fyllde år och för att undvika att den började mögla så korkade jag upp den direkt!

Bud-Gold-America

Limited Edition var en guldfolierad metallflaska som blev rejält kall i kylen men..

Bud-Limited-Edition

..innehållet var precis som vilken Bud som helst. Budweiser är en av mest ljusa lager som finns och smaken finns kanske där men den är väl kamouflerad mellan alla små bubblor.

Utsidan var med andra ord mer spektakulär än insidan så vem var det som sa att det är insidan som räknas.. ;)

Ett sista slutord innan du surfar vidare!

Om du hade nytta av eller bara gillade att läsa ovan artikel, dela gärna länken hit med dina vänner eller på någon kul social plattform!

I #BloggArkivet och #KommentarsArkivet hittar du ALLA inlägg sorterade under kategorier samt kommentarer som läsare lämnat.

Missa inga nya inlägg, följ bloggen via facebook eller varför inte kolla in Instagram där du hittar massa hojvideos.

0 Besökare har kommenterat :