Rota fram motorvärmarkabeln & kupévärmaren!

Har du inte redan gjort det är det nu hög tid att rota fram motorvärmarsladden och börja använda den om du har en sådan d.v.s.

Används Motorvärmare KupeVärmare redan nu

Vår Touran som egentligen är i större behov av värmare saknar en sådan och jag funderar på att kolla vad det skulle kosta att få det installerat.

Alternativt är att montera det själv om motorvärmaren är en utanpåliggande platta på 2,0 FSI motorn och ingen pluggvärmare som man monterar i en frostplugg för det orka.. hinner jag inte med :D

Ett sista slutord innan du surfar vidare!

Om du hade nytta av eller bara gillade att läsa ovan artikel, dela gärna länken hit med dina vänner eller på någon kul social plattform!

Här i #BloggArkivet hittar du senaste inläggen men även alla gamla sorterade snyggt under respektive kategori.. In och botanisera där!

Bloggens Facebook och Instagram kanaler följer du väl redan?