Stödköper Du Bingolotter?

Idag skulle vi sälja bingolotter till uppesittarkvällen den 23 December ihop med andra innebandyföräldrar. Men barnen och jag frös så vi åkte hem och köpte 10 uppesittarlotter själva av de 30 lotter som varje förälder hade fått i näven.

Sälja-Uppesittarbingolotter

En bunt lotter för 500:- är rena rånet eftersom sonen lovat att vi kommer vinna både en solsemester och en ny Volvo. ;) Man undrar ju faktiskt lite hur många % av alla lotter som såldes idag som var rena stödköp av föräldrar, mor och farföräldrar?

Ett sista slutord innan du surfar vidare!

Om du hade nytta av eller bara gillade att läsa ovan artikel, dela gärna länken hit med dina vänner eller på någon kul social plattform!

Här i #BloggArkivet hittar du senaste inläggen men även alla gamla sorterade snyggt under respektive kategori.. In och botanisera där!

Bloggens Facebook och Instagram kanaler följer du väl redan?